Itálie

YOGA RETREAT V TOSKÁNSKU – ČERVEN 2024 s Veronikou Carmanovou

18.900 Kč
osoba

Popis zájezdu

Již podruhé se společně s Veronikou vracíme na toto nádherné místo.

Krásná krajina toskánských kopců a vinic zalitá sluncem, skvělé jídlo, lokální produkce nejen vína, ale také olivového oleje.

Pochutnáte si na pokrmech připravovaných s láskou z místní organické zahrady. Lekce jógy v yoga shale s výhledem do přírody nebo ve venkovním amfiteátru či zahradě.

K dispozici je venkovní bio jezírko a krytý bazén s relaxační zónou.

CO VÁS ČEKÁ? 

 • Toskánsko ve spojení s jógou – doporučujeme cestu spojit s návštěvou některých známých měst – Florencie, Pisa či Siena
 • ubytování na 5 dní/ 4 noci v nádherném eko agroturismu s bio farmou, který je zaměřen na jógové pobyty
 • umístění v malebné krajině toskánských kopců
 • plná penze (zahrnuje snídaně, lehký oběd, večeře) v místní bio restauraci s využitím vlastních vypěstovaných plodin a regionálních potravin a zaměřením na vyváženou a lehkou stravu
 • wellness – vnitřní bazén, tělocvična, venkovní jezírko na koupání
 • jógový program s Veronikou Carmanovou
 • pojištění CK proti úpadku

Pobyt je organizován na vlastní dopravu.

PRO KOHO JE JÓGA POBYT VHODNÝ?

Pobyt v Toskánsku – pobyt je vhodný pro všechny milovníky jógy, krásné přírody a odpočinku. Zájezd je pořádán pro ženy i muže všech věkových kategorií, pro začátečníky i pokročilé. Možnost se nahlásit i v jedné osobě bez příplatku (doplnění dvoulůžkového pokoje s další klientkou – zajistíme).

JÓGA LEKCE

..

Za jóga lekce, jejich vedení, časové rozvržení během pobytu, styl a průběh lekcí je zodpovědný jóga instruktor během pobytu.

U zájezdů označených jako Jóga zájezd si Cestovní kancelář vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se z vážných důvodů instruktor jógy nemůže pobytu zúčastnit.

POPIS UBYTOVÁNÍ

Krásný resort se nachází v lokalitě jižní Maremmy v lokalitě Toskánsko, nedaleko městečka Scansano. Je vhodný pro pobyty u moře s jógou, jeho velkou výhodou je právě především blízkost k moři /cca půl hodiny autem/. Idylický objekt je obklopen olivovými háji a lesy. Návštěvníkům nabízí 4 renovované domy v typickém toskánském rustikálním stylu.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Vybavení pokojů bylo pečlivě vybráno tak, aby nabízelo komfort návštěvníkům a zároveň dokázalo navodit příjemný pocit relaxace ve spojení s tradičními toskánskými prvky. V každé z ložnic dominují na stěnách pokojů obrazy umělkyně Dalily Chessa a dle jejich obsahů jsou také pojmenovány názvy jednotlivých pokojů. Všechny pokoje mají přímý vstup na travnaté plochy, které obklopují ubytování a vedou k bio bazénu. Wi-Fi je hostům k dispozici ve společných prostorech, k dispozici je také kabelové připojení.

Check in: od 14:00

Check out: 12:00

STRAVOVÁNÍ

Pro dovolenou s jógou je pro Vás připravena PLNÁ PENZE. Snídaně, lehký oběd se zeleninou, hlavní chod, luštěniny a ovoce, večeře. Plná penze zahrnuje minerální vodu (nebalenou), víno není zahrnuto v ceně.

Snídaně – 8:00-10:00

Oběd – 12:30-14:30

Večeře – 19:00-21:00

WELLNESS

Klienti mohou maximálně využívat relaxace v místním wellness centru, jehož součástí je vnitřní vyhřívaný bazén. V nabídce wellness centra je kromě bazénu  také hydromasážní vana či emocionální sprcha. Vnitřní velká krytá plocha na cvičení jógy. Venkovní jezírko s lehátky.

Skupina kvalifikovaných profesionálů a specialistů na krásu Vám jsou k dispozici pro individuální péči a používají pouze přírodní kosmetické eco-friendly přípravky a doplňky.

Wellness centrum nabízí možnosti odpočinku, jógy či meditace.

Wellness centrum je vhodné pro organizování skupinových seminářů a kurzů, jóga pobytů, terapií apod. K dispozici je 60m2 velký bazén s teplotou 35-36°C, 115-125 cm hluboký s výhledem na překrásné toskánské kopce. Dále je k dispozici sál s rozlohou 130m2 s dřevěnými podlahami, vybaven podložkami, polštáři a dekami pro jógu a meditace. Pro relaxaci je možné využít také dřevěnou terasu pro venkovní aktivity, případně masážní místnost nabízející masáže.

AKTIVITY

Pobyt u moře s jógou je sám o sobě aktivní záležitostí. Přinášíme však tipy na další aktivity pro milovníky pohybu. Resort je obklopen krásnou přírodou toskánských kopců nabízející možnosti především pro pěší turistiku a cyklistiku. Pěší i cyklo trasy jsou lemovány olivovými háji a vinicemi.

Orbetello se nachází 40 kilometrů od resortu a nabízí krásné bílé pláže včetně plážových barů. Feniglia je přírodní reservace s piniovými háji známými svou nenahraditelnou vůní, kterou můžete navštívit jako pěší turisté či projet na kole.

Argentario – nedaleko od Orbetella naleznete mys Argentario, na kterém se nachází dvě typické středověké vesničky Santo Stefano a Porto Ercole, které nabízí nádherné výhledy na moře a jsou považovány za dvě nejkrásnější oblasti Maremmy. Z vesnic je možné se vydat na výlet lodí na ostrovy Giannutri a Giglio.

Směrem na jih od resortu se nachází vesnice Capalbio známá tarotovou zahradou vytvořenou Niki de Saint Phalle.

Oblast Grosseto je dalším přímořským střediskem, která je snadno dosažitelná, Marina di Alberese se nachází cca 35 kilometrů daleko, podobně jako útesy Talamone, piniový les v Principina Mare a moderní Marina di Grosseto.

Nachází se zde také unikátní přírodní rezervace – například přírodní park Uccellina s piniovými lesy, pastvinami a mokřinami v blízkosti moře, písčitých pláží a útesů. Park můžete navštívit z městeček Talamone nebo Alberese.

Pro milovníky historie je doporučeno navštívit katedrálu Massa Marittima z 12. století, Grossetto se středověkými zdmi, Castiglione della Pescaia obklopené pevností, krásné opatství San Rabano a věž Uccellina. Historicky zajímavé jsou také městečka Sorano, Sovana a nádherné Pitigliano, kde žili v 2. století před Kristem Etruskové a jejichž hrobky nyní mohou turisté navštívit.

Pokud se rozhodnete cestovat více, 60 km od resortu se nachází turisty milovaná Sienna, Montalcino s opatstvím Saint Antimo, Pienza, Bagno Vignoni či opatství San Galgano.

Saturnia a Petriolo – 25 kilometrů od areálu se nachází horké prameny známé již z předrománských časů. Prameny mají teplotu 37°C a je možné je navštívit po celý rok. Sirnaté prameny jsou typické svým aroma a také negativním vlivem na tkaniny a látky. Další možností horkých pramenů jsou například lázně Petriolo blízko Sieny.

A až se bude Vaše dovolená s jógou u moře blížit ke konci, doporučujeme navštívit překrásnou Florencii a Pisu, které jsou po cestě.

HODNOCENÍ CK

Jedinečný a krásný jóga resort v Toskánsku, kvalitní ubytování, velké venkovní i vnitřní plochy na cvičení jógy, překrásná okolní příroda.

FOTOGRAFIE Z PŘEDCHOZÍHO YOGA RETREATU V TOMTO RESORTU NALEZNETE ZDE:

https://villasresorts.cz/galerie/jogatoskansko/

TIP PRO VÁS:

Na zájezd s jógou je možno se nahlásit i pouze v 1 osobě, doplníme vás na dvoulůžkový pokoj s další klientkou a nemusíte připlácet za jednolůžkový pokoj.

Informace, rezervace:
Ing. Nikola Odvárková
www.VillasResorts.cz
tel. +420 702 047 307
email: odvarkova@villasresorts.cz

Ceník

Cena: 18 900 Kč osoba / 5 dní / 4 noci / pobyt ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje:

 • ubytování dvoulůžkový pokoj
 • plná penze (zahrnuje snídaně, lehký oběd, večeře)
 • pronájem sálu na lekce jógy v domluvené časy
 • jógový program s Veronikou Carmanovou
 • hotelové wellness – vnitřní bazén, tělocvična, venkovní jezírko na koupání
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Záloha 7 000 Kč, doplatek do 2 měsíců před odjezdem (do 9.4.)

Doprava: vlastní

Min počet účastníků: 12 osob + lektorka

Informace, rezervace:
Ing. Nikola Odvárková
www.VillasResorts.cz
tel. +420 702 047 307
email: odvarkova@villasresorts.cz

Lektor

O LEKTORCE JÓGY: Veronika Carmanová

Veronika Carmanová je majitelkou jógového studia Karma Yoga, v Praze na Vinohradech, kde se s ní můžete potkat osobně na lekcích, ale také třeba individuálních terapiích čínské medicíny. www.karmayoga.cz  Svou lásku pro funkční pohyb, ale také přístup zkušeného terapeuta tradiční medicíny promítá do všech svých lekcích. Jóga pro ní není jen ásanová rozcvička, ale komplexní přístup, který se v důsledku projeví v kvalitě našeho života. Na každém pobytu s Veronikou se  můžete těšit na meditační praxi s východem slunce, ranní hatha jógu která zahrnuje jak pranaymu, postupné rozhýbání celého těla, tak i fyzickou praxi zakončenou relaxací. Večerní lekce jsou ve jménu jin jógy, hlubokého odpočinku, energetická praxe pro meridiány a odpočinku s aromaterapií.

Pokud vás jóga baví, s Veronikou jí můžete poznat do hloubky. Retreat, kdy je dostatek času na sebe  na odpočinek nám dává skvělou příležitost se  vyživit  do hloubky pod vedením zkušené lektorky a terapeutky.

Co zažijete:

– ranní meditace u moře

– dechová cvičení, která obnovují sílu a oslabený nervový systém

– jemné jógové rozcvičky určené na mobilitu kloubů – vhodné pro všechny

– dynamické jógové lekce se zaměřením na posílení středu, ale vždy umožňují jak začátečníkům nebo pokročilým si vybrat svou úroveň praxe

– aromaterapii

– zdravotní inspirace z tradiční čínské medicíny

– klidnou a odpočinkovou jin jógu se zaměřením na energetiku meridiánů

– mnohem více

Co řekli klienti po pobytu s Veronikou:

Pobyt s tebou je více než jen praxe jógy, to je životní koučink. Děkuji za to.

– Bára H.

Milá Veroniko, chtěla jsem ti poděkovat, tvoje hodiny jógy jsou pro mě pohlazením.

– Katka P.

Vděčnost je pocit, který se rozlévá celým tělem- myslí- duší. Verunko,  díky za vše co umíš přenést do prostoru a našich srdcí.

– Míša C.

Termín pobytu

 • 5 dní / 4 noci v místě
 • Termín pobytu: 9. 6. – 13. 6. 2024

Cena na osobu zahrnuje

 • ubytování na 5 dní / 4 noci
 • plná penze
 • cvičení jógy
 • pojištění CK proti úpadku
Poradíme Vám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy. Kontaktujte nás:

PO - PÁ: 08:00 - 17:00 hod.

odvarkova@villasresorts.cz

+420 702 047 307

Nezávazná poptávka

Chráněno službou Google reCaptcha.