Sicílie

JÓGA NA SICÍLII – KVĚTEN 2024 s Nikolou Odvárkovou

24.900 Kč
osoba

Popis zájezdu

Život na italských ostrovech je tolik inspirující. Lidé žijí přítomným okamžikem, vychutnávají si každou minutu svého života. Mnozí z nich jsou větší jogíni, než my, pomyslela jsem si. 

Pohodová atmosféra městečka Cefalú, sluneční energií nabité čerstvé jídlo, bezkonkurenční servis hotelu Kalura a k tomu nádherné jógové shaly nám budou úžasným zázemím pro náš další společný pobyt. 

Odpočinek u bazénu, poznávání okolních pláží (některé jsou dostupné pěšky, jiné autem nebo pouze lodí – můžeme se na ně vypravit společným výletem), půjčit si můžeme i pár aut nebo skútr, abychom je mohli prozkoumat více.

Ranní a večerní praxe jógy s meditacemi a relaxacemi, které nám pomohou vstřebat každodenní zážitky a ukotvit se v přítomném okamžiku. Hotel se nachází ve velmi klidné části, daleko od přeplněných turistických míst a pláží. Můžete si tu opravdu naplno vychutnat klid, pohodu a nechat o sebe pečovat. Dopřejte si čas pro sebe, posun v jógové praxi, dobití baterek pod sicilským sluncem, poznání nových míst i nových bytostí.

Největší ostrov Itálie i Středomoří. Nádherné pláže, koupání od května do října. Velké množství kulturních a historických památek. Divoká a neporušená příroda.

CO VÁS ČEKÁ?

 • týdenní jóga zájezd na krásném ostrově Sicílie
 • ubytování ve 4* hotelu se skvělým hodnocením
 • dvoulůžkové pokoje nebo na vyžádání možnost pokoje jednolůžkového
 • snídaně v ceně pobytu s možností příplatku za polopenzi
 • možnost stravování přes obědy v hotelu, případně v restauracích v okolí
 • jógový program
 • pojištění CK proti úpadku

JÓGA LEKCE

Na co se můžete v průběhu našeho pobytu těšit?

Dovolená s jógou nabízí dostatek času (nejen) pro naší společnou praxi jógy, ale také poznání nových přátel a místní kultury.

Věnovat se budeme především vinyasa józe, která plyne v rytmu našeho dechu. Zařadíme však i klidnější yinové lekce, které nám pomohou se více zastavit a ukotvit se v přítomném okamžiku.

Čeká nás 2x denně lekce a relaxace v jógové shale, zařadíme i meditaci na pláži. Praxi pojmeme komplexně tak, abyste si z pobytu odvezli posílené, ale zároveň uvolněné tělo a s lehkostí proplout celým pobytem i návratem zpět domů.

Jeden den (většinou uprostřed pobytu) necháváme volnější pro případné skupinové výlety a také příletový a odletový den je většinou již bez praxe nebo dle domluvy.

ORIENTAČNÍ PROGRAM

6:30 – 6:50 meditace

7:00-8:00 ranní ásanová praxe

snídaně

volný čas

18:00-19:00 večerní ásanová praxe

večeře

Jste začátečník nebo naopak pokročilý v józe? Lekce budou vedené tak, aby je zvládli i začínající jogíni, těm pokročilým ráda nabídnu pokročilejší varianty.

V den odletu a příletu jóga není.

Změny v programu vyhrazeny.

Za jóga lekce, jejich vedení, časové rozvržení během pobytu, styl a průběh lekcí je zodpovědný jóga instruktor během pobytu.

PRO KOHO JE POBYT VHODNÝ?

Pobyt s jógou na italském ostrově Sicílie je určen pro všechny, kteří milují spojení jógy a cestování. Díky skvělé vybavenosti hotelu i jeho umístění se na místě nemusíte starat o nic jiného, než o Váš odpočinek a prohloubení praxe jógy.

Pobyt je vhodný pro začátečníky i pokročilé, ženy i muže.

POPIS UBYTOVÁNÍ

Hotel s překrásným výhledem na Tyrhenské pobřeží.

POKOJE

Dvoulůžkové pokoje mají rozměr cca 22-24 m2, mají balkon s posezením a každý má individuální design. Jsou orientovány na horu Cefalú – the Rocca, do zahrady a několik pokojů má výhled na moře (za příplatek). Pokoje jsou vybavené – Wi-Fi zdarma, klimatizace / topení, LCD TV, trezor, minibar, telefon, vysoušeč vlasů, pantofle, ručníky

STRAVOVÁNÍ

Čerstvé a regionální chutě.

Šéfkuchař Vincenzo Antista, který se narodil v Castelbuono přináší do menu lehké rybí pokrmy a typickou místní kuchyni. Ala carte menu je vždy přizpůsobeno sezoně tak, abyste si mohli vybrat z několika druhů nejčerstvější zeleniny, bylinek a ryb.

Pokud máte zájem o přizpůsobení menu – šéfkuchař Vám rád jídla na Vaší žádost pozmění.

Snídaně formou bufetu se širokým výběrem.

Polopenze (snídaně + večeře) – večeře se skládá z předkrmu, prvního chodu, druhého chodu a dezertu. U prvního a druhého chodu je vždy na výběr ze dvou jídel, které se každý den mění.

V případě příznivého počasí si můžete užít Vaše jídlo na panoramatické terase s výhledem na pobřeží a moře. Nechte se rozmazlovat Sicilskými specialitami s širokou nabídkou místních vín.

Hotel je připraven na možná omezení ve stravě, prosím, informujte nás s předstihem.

Snídaně 7:30 – 10

Obědy 12:30 – 14:30

Večeře 19:00 – 21:30

Můžete si zvolit pobyt se snídaní či s polopenzí (snídaně + 4chodové menu večeře). Přes obědy je možné se stravovat v hotelu, případně v okolních restauracích.

Nejste si jistí jakou stravu zvolit? Pokud nemáte zájem o večeře v hotelu, je možné se stravovat v okolních restauracích.

PLÁŽ

Hotel se nachází jen pár metrů od soukromé pláže. Další pláže jsou v okolí.

DALŠÍ INFORMACE:

Počasí – Na konci května jsou teploty na Sicílii okolo 25 stupňů. Vše je zavlažené po zimních přeháňkách, vše se zelená a nádherně kvete. Teplota moře je v této době okolo 20 stupňů.

Přibližná délka letu – okolo 2 hodin (přímý let se WizzAir Praha – Catania).

Východ slunce v červnu je okolo 6. hod ranní a západ okolo 20.30 hod večerní.

Cca týden před odletem bude založena WhatsApp skupinka, abychom se dopředu pozdravili a poznali, případně mohli ladit jakékoliv dotazy a přípravy před odletem.

V případě zájmu bude dopředu domluven také sraz na letišti, abychom celý proces odbavení a letu mohli absolvovat společně. Pokud nemáte dobrou angličtinu, nemusíte mít strach – navzájem si pomůžeme a navíc cestování na Sicílii je velmi jednoduché.

Na místě pro nás již bude připraven transfer, který nás odveze až do hotelu.

Jsou na místě k dispozici jógové pomůcky? Ano, jógová shala je plně vybavená podložkami, bločky, pásky a dekami. Pokud jste ale zvyklí na vlastní podložku, přibalte pro jistotu svou.

Cestuji sama, musím připlácet za jednolůžkový pokoj? Nemusíte – pokud Vám nevadí sdílení pokoje s další ženou, seženeme Vám na Vaší cestu parťačku.

HODNOCENÍ CK

Hotel s velmi kvalitní nabídkou služeb a se skvělou vybaveností – vč. jógové shaly. Výhodná poloha kousek od pláže. Doporučujeme pro cestovatele jednotlivce, zamilované páry i pro skupinu kamarádek.

U zájezdů označených jako Jóga zájezd si Cestovní kancelář vyhrazuje právo změnit
osobu instruktora jógy v případech, kdy se z vážných důvodů instruktor jógy
nemůže pobytu zúčastnit.

Informace, rezervace:
Ing. Nikola Odvárková
www.VillasResorts.cz
tel. +420 702 047 307
email: odvarkova@villasresorts.cz

Ceník

CENY: 

Osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 24 900 Kč

Osoba ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí: 30 900 Kč

Osoba v SEA VIEW dvoulůžkovém pokoji se snídaní: 25 900 Kč (musí se dopředu domluvit 2 osoby)

Osoba v SEA VIEW dvoulůžkovém pokoji s polopenzí: 31 900 Kč (musí se dopředu domluvit 2 osoby)

Single room v pokoji bez výhledu: + 8 000 Kč / pobyt (na vyžádání, omezený počet)

 • Single room bez výhledu se snídaní – 32 900 Kč
 • Single room bez výhledu s polopenzí – 38 900 Kč

Single room v SEA VIEW pokoji: + 11 500 Kč / pobyt (aktuálně nedostupné)

 • Single room SEA VIEW se snídaní – 36 400 Kč (aktuálně nedostupné)
 • Single room SEA VIEW s polopenzí – 42 400 Kč (aktuálně nedostupné)

Cena zahrnuje: transfery letiště – hotel – letiště, 7 nocí ubytování, strava dle výběru, pronájem prostor na cvičení, lekce jógy (v příletový a odletový den jóga není), Wi-Fi, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní a storno pojištění v případě storna ze zdravotních důvodů – A30 Pandemic od Union za 560 Kč / osoba / pobyt Informace o pojištění ZDE
 • letenky – doporučujeme let s Wizz Air Praha-Catania – můžete vybrat letenku s odbaveným zavazadlem 20 kg nebo jen s příručním zavazadlem – doporučujeme s nákupem neotálet, letadla se rychle plní

Odlet z Prahy s Wizz Air: 9:10 – 11:35 Catania

Odlez z Catania s Wizz Air: 6:00 – 8:25 Praha

Případně možnost letět z Vídně (je však nutné se individuálně dopravit do hotelu):

Let Datum Odlet Přílet Čas odletu Čas příletu
FR1565 25.05.2024 Vienna, Vienna Catania, Catania Fontanarossa 12:25 14:30
FR1566 01.06.2024 Catania, Catania Fontanarossa Vienna, Vienna 15:00 17:10

 

Minimální počet účastníků: 11 dospělých osob

Záloha nyní: 7 000 Kč / osoba

Doplatek: 3 měsíce před odjezdem (do 26.2. 2024), poté se pro rezervaci hradí celková částka pobytu.

Informace, rezervace:
Ing. Nikola Odvárková
www.VillasResorts.cz
tel. +420 702 047 307
email: odvarkova@villasresorts.cz

Lektor

O LEKTORCE JÓGY: Nikola Odvárková

Photo by: Pavla Plíhalová

Jóga mne vrací do nejkrásnějších míst na planetě. Na druhé straně světa. I tady u nás doma. Byla se mnou vždy a všude. Když při praxi zavřu oči, téměř vždy mne má mysl vezme zpět na místa, kde jsem nechala část sebe. Nebo které nechalo část sebe ve mě.

Vracím se na rušnou uličku na Srí Lance, kde je to stejný počet kroků na pláž, jako do mé oblíbené kavárny. Na cestu, po níž jsem na kole jezdila skrze resort ve Vietnamu. Na útes na Bali, ze kterého jsme sledovali surfaře. Na pláž na Rhodosu, kde byly tak jemné vlny, že skoro nebyly slyšet. Do nejkrásnější yoga shaly na Filipínách s dechberoucím výhledem (doslova – na vrcholek ostrůvku, kde se nacházela, vedly desítky schodů!) na okolní ostrovy. Nebo na Maltu, kde jsem ráno cvičila za zvuků mečících koz od sousedů ..

a tak se těším, kam mě zanese dál.

Ze všeho nejradši ale mám, když mne zanese zpátky k sobě. Protože to je to, co nejvíc potřebujeme, když se snažíme vybalancovat pracovní a osobní život a zároveň jít za svými sny.

Mou radostí a vášní jsou koně, proto mi dělá obrovskou radost náš nový projekt Jóga mezi koňmi

Photo by: Pavla Plíhalová

Termín pobytu

 • 8 dní / 7 nocí v místě
 • Termín letu: 25. 5. – 1. 6. 2024

Cena na osobu zahrnuje

 • ubytování
 • snídaně / polopenze (dle volby)
 • jógový program
 • pronájem ploch na cvičení
 • skupinové transfery
 • pojištění CK proti úpadku
Poradíme Vám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy. Kontaktujte nás:

PO - PÁ: 08:00 - 17:00 hod.

odvarkova@villasresorts.cz

+420 702 047 307

Nezávazná poptávka

Chráněno službou Google reCaptcha.