ČR

JÓGA VÍKEND NA VYSOČINĚ – LISTOPAD 2024 s Kateřinou Hrubešovou

5.590 Kč
osoba

Popis zájezdu

JÓGOVÝ VÍKEND V PŘÍRODĚ

Utečte na chvilku z města a přijeďte si se mnou zacvičit a uvolnit se do přírody. Čeká vás víkend plný jógy a odpočinku v krásném hotelu Kouty, který je obklopený opravdu krásným koutem panenské přírody. Místo je zážitkem díky nekonečnému klidu, nenajdete zde téměř žádný signál a jste napojeni jen na okolní přírodu a lesy.

Čekají vás jógové lekce vhodné pro začátečníky i pokročilé. Workshop, kde si budete moct vyzkoušet balanční pozice na rukou nebo acro jógu. A večerní program, kde se seznámíte s ostatními. Ve volném čase můžete využít cedrovou saunu přímo u rybníka  nebo se vydat na procházku do lesa.

CO VÁS ČEKÁ?
 • víkend s jógou na Vysočině
 • ubytování v hotelu Kouty
 • snídaně v ceně
 • jógový program s Kateřinou Hrubešovou
 • cedrová sauna za příplatek na místě
 • spoustu možností kam se vydat na výlet

  JÓGA LEKCE

  PÁTEK:

  18:00 – 19:15 – FLOW JÓGA – večerní, jemná, protahující a uvolňující jóga

  20:30 – 21:30 – SEZNÁMENÍ A VEČERNÍ KRUH

  SOBOTA:

  7:30 – 8:45 – RANNÍ JÓGA – Pranajáma (dechová cvičení), pozdravy slunce, aktivnější lekce na probuzení celého těla

  CELODENNÍ VÝLET – kdo bude chtít, může se přidat na výlet. V okolí hotelu je mnoho turistických cílů jako je např. Melechovská studánka, zámek Vilémovice, klášter Želivsko, zřícenina hradu Lipnice a mnoho dalších památek.

  18:00 – 19:30 – JÓGOVÁ LEKCE ZAMĚŘENÁ NA OTEVŘENÍ HRUDNÍKU A RAMEN – v lekci si budeme kompenzovat naše každodenní hrbení nad počítačem, naučíme se lehce otevřít hrudník a protáhneme si ramena. Ramena a hrudník jsou čtvrtá čakra, srdeční, otevření se lásce a láskyplnosti. Otevírání těchto částí těla má tedy hluboký emociální dopad.

  NEDĚLE:

  7:30 – 8:45 – RANNÍ JÓGA – Pranajáma (dechová cvičení), pozdravy slunce, aktivnější lekce na probuzení celého těla

  DOPOLEDNÍ VÝLET – kdo bude chtít, může se přidat na výlet. V okolí hotelu je mnoho turistických cílů jako je např. Melechovská studánka, zámek Vilémovice, klášter Želivsko, zřícenina hradu Lipnice a mnoho dalších památek.

  Každá lekce jógy je zpestřena použitím esenciálních olejů, které se s jógou krásně propojují a umocňují její účinky.

  Získejte nové poznatky na vaší jógové cestě!

  Minimální počet účastníků: 13 osob

  Za jóga lekce, jejich vedení, časové rozvržení během pobytu, styl a průběh lekcí je zodpovědný jóga instruktor během pobytu.

  U zájezdů označených jako Jóga zájezd si Cestovní kancelář vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se z vážných důvodů instruktor jógy nemůže pobytu zúčastnit.

  POPIS UBYTOVÁNÍ

  Hotel je situován v lesním areálu o velikosti 10 hektarů s vlastním rybníkem o rozloze 2,5 hektaru, v malebném údolí na úpatí vrchu Melechov. V těsné blízkosti chatek protéká potok, který napájí pstruhový rybník s jednou z nejčistších vod v Česku.

  V areálu hotelu jsou Vám plně k dispozici dva tenisové kurty s umělým povrchem, dětské hřiště, trampolína, beachvolejbalový kurt, posilovna, ping-pong a sauna. Naši malí hosté mají k dispozici dětské hřiště a trampolínu. Pár set metrů od hotelu se v obci Kouty nachází soukromý rybářský revír – rybník Homole. Ulovit zde můžete pstruha, kapra, ale i candáta nebo sumce. Povolenky lze po předchozí dohodě vyzvednout na recepci hotelu.

  V ubytování není téměř žádný signál. Využijte tuto možnost k odpojení se od moderních technologií a napojení se na sebe sama.

  POKOJE

  Hotel disponuje 22 pokoji s vlastním sociálním zařízením. Nabízíme tak příjemný nocleh na 56 lůžkách včetně přistýlek.

  Hotel Kouty se nachází ve vlastním desetihektarovém přírodním areálu s jedním z nejčistších rybníků v oblasti a je obklopený opravdu krásným koutem panenské přírody. Malebnému údolí s potokem, rybníky, pastvinami a políčky kraluje vrch Melechov (715 m), pokrytý mohutným lesním masivem s mnoha magickými místy a prastarou energií, kterou zde využívali už staří Keltové. Čisté okolní prostředí – slunce, voda, vzduch, skály, louky a lesy – vše ve spojení s magií přírody – nabízí ideální podmínky pro odpočinek a regeneraci sil fyzických i duševních.

  • Areal nabizí 100 000 m² klidu a volně navazuje na okolní lesy a louky.
  • Hotel je obklopen lesy, loukami a pstruhovým rybníkem.
  • V okolí nejsou žádné rušné silnice.

  Pro jóga víkend jsme pro Vás připravili ubytování ve dvoulůžkových pokojích.

  STRAVOVÁNÍ

  V ceně pobytu je snídaně. Pro obědy a večeře je možné využít nabídku hotelové restaurace:

  https://www.hotelkouty.cz/restaurace/

  „Milujeme jídlo, nejraději vaříme z kvalitních, lokálních a bio surovin.

  Vaříme z kvalitních, nejraději lokálních a nejlépe z bio surovin. Jsme otevření všem nejrůznějším kuchyním a způsobům přípravy pokrmů. V naší nabídce najdete i jídla připravovaná na ohni, zdravá, vegetariánská, či veganská. Zastoupení zde má nejenom česká, ale i světová kuchyně.

  Snídaně jsou obvykle podávány formou švédského stolu, obědy a večeře formou menu. Inspirujeme se sezónními čerstvými surovinami a přizpůsobujeme jim menu restaurace.“

  SAUNA

  Sauna provoněná cedrem, pohupující se na hladině s výhledem do kouzelné přírody. Užijte si pravou finskou saunu, relaxaci pod širým nebem na čerstvém vzduchu  ve finském stylu.

  Netradiční design cedrové sauny zaujme  na první pohled. Sauna se tiš pohupuje na hladině  a nabízí svým návštěvníkům útočiště, kde si mohou odpočinout a znovu se spojit s přírodou. Velká prosklená okna vytváří další spojení s venkovním prostředím, poskytují úžasný výhled na vodní hladinu a nabízí místo k rozjímání a relaxaci.

  Vůně cedru předčí všechny éterické oleje a  bude Vás provázet ještě dlouho po saunování.

  Netradiční design sauny

  Vnitřní prostor sauny tvoří prohřívárna s kapacitou až pro dvanáct osob, odpočívárna, ochlazovací sprcha, malá šatna s úložným prostorem na odkládání menších věcí. Teplota v sauně se pohybuje od 80 do 95°C a vlhkost je 10-20%.

  Z paluby se po schodišti dostanete na střechu, která slouží pro venkovní relaxaci a vyhřívání se na slunci. A nepostradatelné jsou také schůdky do rybníku.

  V současné době ještě není na plovoucí sauně zajištěna kapacita pro převlékání a hygienu před saunou. K těmto účelům prosím využívejte sprchy, toalety a převlékárnu u Hotelu Kouty. Veškeré informace Vám budou poskytnuty na recepci hotelu při rezervaci a vyzvedávání osušek a prostěradel.

  Pro skupiny osob lze objednat privátní program Saunování a péče o tělo. Na co se můžete těšit?

  Propojení účinků sauny s péčí o tělo i duši. Tři hodiny relaxace při saunových ceremoniálech, peelingy propojené s přírodní energií a vůní vykuřovadel a éterických olejů. Na závěr se můžete těšit na muzikoterapii.

  Používáme pouze za studena lisované přírodní oleje, přírodní éterické oleje, jíly a místní byliny. V Čechách je saunování zatím v začátcích, ale obliba tohoto zdravého způsobu života a relaxace stále roste.

  Prohlédněte si balíčky saunování v našem ceníku zde.

  AKTIVITY

  V areálu hotelu jsou Vám plně k dispozici dva tenisové kurty s umělým povrchem, dětské hřiště, trampolína, beachvolejbalový kurt, posilovna, ping-pong a sauna. Naši malí hosté mají k dispozici dětské hřiště a trampolínu. Pár set metrů od hotelu se v obci Kouty nachází soukromý rybářský revír – rybník Homole. Ulovit zde můžete pstruha, kapra, ale i candáta nebo sumce. Povolenky lze po předchozí dohodě vyzvednout na recepci hotelu.

  Více informací na webu:

  https://www.hotelkouty.cz/aktivity/

  Check in: od 14:00

  Check out: do 10:00

  V případě zájmu o rezervaci nebo v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:

  Informace, rezervace:
  Ing. Nikola Odvárková
  www.VillasResorts.cz
  tel. +420 702 047 307
  email: odvarkova@villasresorts.cz

  Ceník

  CENA: 5.590 Kč / osoba / pobyt 

  CENA v jednolůžkovém pokoji: +1000 Kč (již nedostupné)

  třílůžkový pokoj sleva: -600 Kč/za celý pokoj / 200 Kč / os. ve třílůžkovém pokoji

  Cena zahrnuje: 2 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, snídaně, jógový program (viz záložka Popis), pronájem sálu na cvičení

  Minimální počet účastníků: 13 platících osob + lektor

  Pro závaznou rezervaci se hradí záloha 3000 Kč / os., doplatek 2 měsíce před odjezdem.

  Informace, rezervace:
  Ing. Nikola Odvárková
  www.VillasResorts.cz
  tel. +420 702 047 307
  email: odvarkova@villasresorts.cz

  Lektor

  O LEKTORCE JÓGY: KATEŘINA HRUBEŠOVÁ

  Pohyb mě provází celým životem. Jóga znamenala z počátku jen doplněk ke sportu. Jejímu kouzlu jsem propadla později. Psal se rok 2007 a mé kroky směřovaly do jógové shaly v Goteborgu. Ze začátku mě fascinovalo, jak pravidelné cvičení dovede tělo k větší síle, flexibilitě a mobilitě. Navštěvovala jsem lekce power jógy a hatha jógy, ale nakonec jediná ashtanga jóga mi dala řád a systém. Pravidelnou praxí jsem začala poznávat i jemnější aspekty jógy – vděčnost, pokora, koncentrace a dechové techniky. Díky tomu poznávám své tělo do hloubky a vnímám jeho nastavení i v běžném životě mimo podložku. Věřím, že praxe jógy nám může změnit pohled nejen na své tělo a mysl, ale hlavně na svět, ve kterém žijeme. Je to způsob života – strava, chování k sobě samému, přírodě a ostatním.

  Termín pobytu

  • 3 dny / 2 noci v místě
  • Termín pobytu: 1. 11. – 3. 11. 2024

  Cena na osobu zahrnuje

  • ubytování na 2 noci
  • snídaně
  • jógový program
  • pronájem sálu na cvičení
  Poradíme Vám

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy. Kontaktujte nás:

  PO - PÁ: 08:00 - 17:00 hod.

  odvarkova@villasresorts.cz

  +420 702 047 307

  Nezávazná poptávka

  Chráněno službou Google reCaptcha.