Lipno

Jóga & paddleboardy na Lipně – září 2022 s Nelou Annou Perglovou

6.490 Kč
osoba

Popis zájezdu

Amenity Lipno – Ráj pro sport i odpočinek

Lipno je oblíbená turistická destinace. A to nejen pro rodiny s dětmi, které se tu dokáží zabavit za každého počasí. Návštěvníky láká velká spousta turistických cílů v okolí i neuvěřitelně dlouhá cyklostezka kolem Lipenské přehrady, která je vhodná snad pro všechny druhy sportů. Lipno je ideálním místem pro několikadenní pobyty i v zimě. Lyžaře všech kategorií uspokojí hned tři skiareály v blízkém okolí.

CO VÁS ČEKÁ?
 • jóga víkend u Lipenské přehrady
 • načerpání energie
 • krásné ubytování
 • polopenze v ceně
 • praxe jógy a paddleboard jógy s Nelou Annou Perglovou
 • wellness a bazén v ceně!

PRO KOHO JE JÓGA POBYT VHODNÝ?
 • pro začátečníky i pokročilé v józe
 • pro všechny, kdo si rád rozšíří obzory
 • pro muže, ženy, páry i známé i jednotlivce, kteří nemají s kým vyrazit

PROGRAM:

– cvičení jógy ráno a večer

– páteční odpolední paddleboard jóga v menší skupině do 10 osob pro individuální přístup

– sobotní dopolední paddleboard jóga v menší skupině do 10 osob pro individuální přístup a sobotní večerní Vinjása flow pro radost

– nedělní ranní probuzení s jógou

V rámci lekcí se můžete těšit na jógu na paddleboardech a sílu středu, vinyasa flow yogu i lekci pro zdravá záda.

Propojení jógy a paddleboardu (SUP – Stand Up Paddle) je zábavné, ale zároveň skvělé na koncentraci, posílení hlubokého stabilizačního systému (HSS) a protažení celého těla. Mezi hlavní výhody cvičení na SUP patří skloubení jógové praxe s balančním posilováním, větší prostor pro vnímání i pracování s těžištěm a jeho pohybem. Cvičení je vhodné pro všechny úrovně pokročilosti. Všechny cviky se dají přizpůsobit individuálním potřebám. Je vhodné i jako kompenzace pro sporty s jednostrannou zátěží nebo po úrazech a onemocněních pohybového aparátu. Jóga program je zaměřen na holistický přístup, vychází z jógové terapie, Feldenkraisovy metody, fyzioterapie, spirální dynamiky, continuum movement a dalších přístupů založených na sebe-zkoumání pohybových vzorců.

https://www.diwali-yoga.cz

  Za jóga lekce, jejich vedení, časové rozvržení během pobytu, styl a průběh lekcí je zodpovědný jóga instruktor během pobytu.

  U zájezdů označených jako Jóga zájezd si Cestovní kancelář vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se z vážných důvodů instruktor jógy nemůže pobytu zúčastnit

  POPIS UBYTOVÁNÍ

  Moderně vybavené hotelové pokoje, vyhřívaný krytý bazén a servis čtyřhvězdičkového hotelu.

  POKOJE

  Pro jógový víkend máme v rezervaci dvoulůžkové pokoje.

  Moderní dvoulůžkový pokoj s balkonem. V tomto pokoji nelze ubytovat domácí mazlíčky.

  Vybavení: koupelna se sprchou, WC, fén, župan, přezůvky, satelitní TV s rádiem a budíkem, minibar s nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů, čajový a kávový set, bezpečnostní schránka, telefon

  Cena zahrnuje: 1 parkovací místo zdarma (další za poplatek), Wi-Fi, snídaně formou bufetu, vstup do bazénu neomezený

  RESTAURACE

  Restaurace Blue Lipno

  Nekuřácká restaurace s krbem, bowlingem, dětským koutkem a prostornou venkovní terasou s výhledem na Lipno. Ochutnejte speciality regionální kuchyně a čerstvá polední menu laděná podle ročních období a sezónních surovin od místních dodavatelů. Speciality domácí i mezinárodní kuchyně, grilované pokrmy i jídla pro vegetariány. Nahlédněte do naší nabídky a přijďte si k nám pochutnat na kvalitních surovinách od místních dodavatelů. Součástí restaurace je sezónní zimní zahrada s kapacitou 80 osob. Den provoní vůní grilovaného masa a večer se mění na místo pro dlouhé debaty u skleničky dobrého vína.

  AKTIVITY

  Bowling

  Rodinná oslava nebo dobře strávené odpoledne? Zahrajte si bowling, který je součástí naší restaurace. K dispozici jsou 4 dráhy se systémem QUBICA AFM, které je možné upravit i pro nejmenší hráče.

  Naše bowlingové dráhy jsou jediné v okolí, doporučujeme vám proto si předem udělat rezervaci.

  Otevírací doba
  Po–Ne 11:00–22:00

  Rezervovat na tel. (+420) 380 731 780

  Cena – 390,- Kč / 1 hod.

  RY:BAR

  Náš volnočasový areál, který se nachází jen pár minut pěší chůze od našeho resortu, je určený všem milovníkům sportu, dobrého jídla i odpočinku. Najdete u nás vlek na wakeboard a vodní lyžování, vodní atrakce pro děti, půjčovnu her a bistro podávající rybí speciality a osvěžující nápoje. Areál je provozu jen v letních měsících.

  Stezka korunami stromů

  Vypravte se na stezku korunami stromů. Čeká vás vyhlídka na lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i na vrcholky rakouských Alp. Součástí stezky jsou naučné prvky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice. Stezka je v provozu i v zimě.

  Adventure park

  V lesíku kousek od Černé v Pošumaví na vás čeká pořádná porce zábavy a adrenalinu. Vyberte si z celkem pěti různých tras. Některé jen otestují vaši připravenost, ke zdolání jiných budete muset zapojit svaly i hlavu. Otevřeno denně od 10 do 18 hodin.

  Floutrejl rodinná terenní cyklotrasa

  Vyzkoušejte novou 5 km dlouhou, lesem vedenou cyklotrasu speciálně navrženou pro bezpečnou jízdu na horském kole. Sjezd bez problému zvládnou i menší děti.

  Cyklo a in-line stezka

  Baví vás jízda na kole nebo kolečkových bruslích? Jezerní cyklo a in-line stezka s perfektním povrchem vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburku. Trasa dlouhá 19 kilometrů kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

  Království lesa

  Království lesa je zasvěceno hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností. Bez ohledu na věk. Připravte si proto dostatek energie na desítky fantastických atrakcí.

  Bobová dráha Lipno

  Toužíte-li po zábavě a adrenalinu, pak určitě nesmíte vynecht bobovou dráhu na Lipně. Měří 1km, pyšní se 21 zatáčkami, 2 tunely a terénními zlomy. Dolů jedete korytem na speciálních bobech, kde si sami regulujete rychlost pomocí páky.

  Hrad Rožmberk

  Hrad Rožmberk patří mezi nejstarší hrady v České republice. První zmínka pochází z roku 1250. Jedná původně o komplex dvou hradů, z nichž se do dnes zachovala jen kamenná hláska zvaná Jakobínka. Z vyhlídky se pokocháte pohledem na romantickou okolní krajinu. Hrad je otevřen celoročně.

  Poštovní muzeum

  V areálu známého gotického kláštera vás přivítá rozsáhlá expozice dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti. Největší sbírka kočárů a vozů z 19. století, historické poštovní stejnokroje a mnoho dalšího.
  Otevřeno je pouze do října.

  Výlety na nafukovacích paddleboardech, kánoích a raftech

  Poznejte krásy Českého Krumlova na plavbě po Vltavě. Vydejte se po vlastní ose, nebo se zkušeným instruktorem, případně si nechte dovést plavidlo na vámi zvolené místo. Zábava může začít.

  TIP PRO VÁS:

  Na jóga pobyt je možno se nahlásit i pouze v 1 osobě, doplníme vás na dvoulůžkový pokoj s další klientkou a nemusíte připlácet za jednolůžkový pokoj.

  Za jóga lekce, jejich vedení, časové rozvržení během pobytu, styl a průběh lekcí je zodpovědný jóga instruktor během pobytu.

  U zájezdů označených jako Jóga zájezd si Cestovní kancelář vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se z vážných důvodů instruktor jógy nemůže pobytu zúčastnit.

  Informace, rezervace:
  Ing. Nikola Odvárková
  www.VillasResorts.cz
  tel. +420 702 047 307
  email: odvarkova@villasresorts.cz

  Ceník

  CENA: 6.490 Kč / osoba / pobyt 

  Cena zahrnuje: 2 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, polopenze, jógový program, zapůjčení paddleboardů, wellness 60min/den, neomezený vstup do bazénu, pronájem sálu na cvičení.

  Cena necvičící osoba: cena 5.790 Kč / pobyt

  V případě, že máte vlastní paddleboardy je cena o 200 Kč nižší.

  Děti do 2,99 let mají pobyt zdarma – bez nároku na lůžko, zapůjčení dětské postýlky je zdarma (prosíme o nahlášení předem)

  Dítě od 3 let v doprovodu 2 dospělých na přistýlce cena: 3 880 Kč pobyt s polopenzí, pokud využije paddleboardů, pak 4 080 Kč (pozor, pokojů s přistýlkami je na resortu omezené množství, jsou pouze na vyžádání do obsazení kapacity)

  Dítě od 3 let v případě, že má vlastní lůžko (při doprovodu 1 dospělého) platí stejnou cenu jako dospělý.

  Jednolůžkový pokoj není v nabídce.

  Minimální počet účastníků: 16 platících osob

  Pro závaznou rezervaci se hradí celková částka pobytu.

  Lektor

  O LEKTORCE JÓGY: Nela Anna Perglová

  Vystudovala ošetřovatelství se specializací na klinické obory a psychologii, studuje jógovou terapii, pravidelně navštěvuje kurzy a workshopy zaměřené na funkční pohybový aparát a zajímá se o přístupy založené na rozvoji všímavosti, sebezkoumání pohybových vzorců. Miluje vodu a jógu na paddleboardech. Radost z pohybu jí provázela od dětství a přes různé sporty se dostala postupem času až k milované józe, ve které se našla a neustále nachází. Následný úraz kolene ji dovedl k SM systému a přístupům založených na sebezkoumání pohybových vzorců (Feldenkraisova metoda, DNS, spiraldynamik, a další..) Ve svých lekcích se zaměřuje na funkčnost pohybového aparátu a na přístupy založené na přirozeného pohybu v běžném denním životě, ale i u aktivních a vrcholových sportovců. Každý den je fascinována nekonečnými možnostmi, které nám lidské tělo i duše nabízí. Velkou část své praxe věnuje těhotným a ženám po porodu, práci s HSSP, pánevním dnem, diastázou a degenerativním onemocněním páteře a pohybového aparátu.

  https://www.diwali-yoga.cz

   

  Termín pobytu

  • 3 dny / 2 noci v místě
  • Termín pobytu: 9. 9. – 11. 9. 2022

  Cena na osobu zahrnuje

  • ubytování
  • polopenzi
  • jógový program
  • zapůjčení paddleboardů
  • wellness 60 min/ den
  • neomezený vstup do bazénu
  • wifi, parkovné, poplatky
  • sál na cvičení
  Poradíme Vám

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy. Kontaktujte nás:

  PO - PÁ: 08:00 - 17:00 hod.

  odvarkova@villasresorts.cz

  +420 702 047 307

  Nezávazná poptávka

  Chráněno službou Google reCaptcha.