Blog

Jóga zájezd na Bali – březen s Pavlou Rožumberskou

Publikováno 9.5.2018

Jóga zájezd na Bali – očima lektorky jógy Pavly Rožumberské.

Děkujeme za zaslání!

Vzpomínky na Bali, ostrov bohů a démonů

V dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o vzpomínky na jógový pobyt na Bali, ze kterého jsem se vrátila před „několika“ dny. Byl totiž naprosto magický, očistný, spirituální. A ráda bych na vás skrze tento článek a fotky dýchla alespoň trochu té neuvěřitelné atmosféry, která nás na Bali obklopovala.

Popravdě už čtvrtý týden se snažím opravdu pevně přistát nohama na zemi. Jde to pomalu, ale nevadí mi to… Chci si ten pocit naprostého naplnění v srdci uchovat co nejdéle. Tento pobyt na Bali byl pro mě naprosto výjimečný a ukotvující. Byla jsem zde poprvé opravdu sama za sebe ve své síle i zranitelnosti a s naprosto neuvěřitelnými ženami, se kterými jsem plula na jedné krásné vlně. Tolik silných životních příběhů, tolik lásky, otevřenosti, slz štěstí i bolesti, důvěry, které se mi od nich dostalo.

Podle zkušenosti z mého zářijového pobytu jsem se chystala, že v rámci prostoru pro sebe sama budu tvořit, chystat nové věci pro vás. Nové články, videa atd. a víte co? Neudělala jsem vůbec nic… Pobyt byl totiž tak naplněný, že jednoduše nebyl čas. Veškerý jsme trávily spolu v nádherné ženské energii.

Cvičily jsme jógu, relaxovaly, meditovaly, koupaly se v moři i bazénu, nakupovaly, jezdily na výlety, jedly balijské speciality, nechaly hýčkat svá těla balijskými masérkami, sdílely, smály se i plakaly…

Taky tvořily umění, jak můžete vidět níže ;-).

Tak alespoň něco málo z našich společných zážitků… Vnější i vnitřní očista ve vodním chrámu Tirta Empul. Nádherný rituální zážitek na který se nezapomíná a zůstane v duši navždy.

Společná modlitba s vonnými tyčinkami a květinami – obětinkami a pak očistná koupel pod jednotlivými prameny, pod kterými jsme měly možnost nechat smít všechny bolesti, smutky, zranění, jež již v těle nechceme mít.

Večerní jóga na pláži a meditace vděčnosti při západu slunce. Věřím pro všechny velký zážitek. Ta síla z moře, kterou čerpáte každičkým pórem svého těla…

V době kdy zapadalo slunce jsme mívaly jógu v zahradě naší překrásné jógové vily. Na jeden večer jsme se domluvily, že si jógu uděláme přímo na pláži a uděláme pár fotek. Písek nalepený všude, při náročnějších jógových pozicích opravdu všude :-), ale ten výsledek stojí za to co myslíte?

Neuvěřitelný večer na balijském tanečním představení KECAK&FIRE Dance na Uluwatu. Silná energie mužů v kruhu, kteří svými hlasy tvořili hudbu k tanci, další mužští tanečníci v maskách, překrásné tanečnice v jemnosti a ladnosti a k tomu západ slunce…

Nějdříve krásná procházka po celém komplexu chrámu s úžasným výhledem na moře, jen jsme musely dávat pozor na opice, které nás zde doprovázely. Moc jim totiž líbily naše brýle, kabelky, boty… a občas si i nějakou trofej odnesly, ale za úplatek banánu nám je naštěstí vrátily.

Občas jsem měla pocit, že se mi srdce musí rozpuknout. Děkuji za tu možnost být toho všeho součástí. Byla jsem průvodkyní úžasných žen během jejich pobytu na magickém Bali. Byla jsem u jejich proměn v nádherné Bohyně, vědomé si své krásy vnější i vnitřní.

Byl to opravdu transformační pobyt i pro mě a děkuji za to ujištění, že cesta, na kterou jsem se tento rok vydala je ta správná. Bali březen 2018 navždy v mém srdci.

Věřím, že jsem vám tímto sdílením našich zážitků z jógového pobytu na Bali přinesla trochu té nádherné božské energie a radosti. Budu se těšit, pokud se rozhodnete dopřát si tento výjimečný pobyt na ostrově bohů a démonů a pojedete příště se mnou.

Další pobyt s jógou 2018 již nyní na webu.